Én is ott voltam az október 11-ei Prózamaratonon. Az Év novellái 2024 szerzői óránkénti váltásban olvastak fel és beszélgettek novelláikról a Petőfi Irodalmi Múzeum helyszínén.
Mostantól az ODU közösségi tér ad otthont az énekóráimnak!
Miről is van szó?
Moldvai és gyimesi csángó népdalokat éneklünk, és beszélgetünk is ezeken az estéken. A kíséretet népi furulyával, én biztosítom. Nem kell előképzettség, csak kedv és érdeklődés!
Állítólag napi tíz perc éneklés csodát tesz az egészséggel, a rezgés miatt segít kilépni a rosszkedvből, és gyorsabban nő tőle a hajunk. Állítólag. Mindent nem kell elhinni.
NAGYJÁBÓL KÉTHETENTE TARTOM AZ ÓRÁKAT, SZERDA ESTÉNKÉNT, 7-TŐL. Egy alkalom ára (másfél óra) 3.500 Ft.
Legközelebb: november 13.
Ha ez az információk már elavult, de jönni szeretnél, írj nekem ide: burnskatalin@gmail.com
Hálás vagyok, hogy a Mártélyi Nyitott Kapuk fesztiválján részt vehettem, ahol magyar és nem-magyar, európai és ázsiai hagyományos zenét hallhattunk, mesét, csoda hangszereket és előadókat!
Ezen a képen Zsirmik István kígyóbűvölő meséjét vezetem be egy baul dallal.
Minden nagyvárosi előadónak ajánlott egy vidéki fesztivál, ahol töltődünk, ismerkedünk és közösen zenélünk.
Örömömre, nagy érdeklődés kísérte baul műsoromat a Francia Intézet Zene Ünnepe programján. A mezzanine helyszínén kezdtünk, aztán bevonultunk az auditóriumba. Négy baul dalomat – ebből hármat áprilisi utamon tanultam meg – csodálatos érzés volt előadni a közönség előtt.
Már elérhető Rishiraj Mahato híradása nyugat-bengáli utamról, a csodálatos Dipannita Acharya és Rina Das Baul éneklésével, és angol beszámolómmal.
Here is a new short film about my latest visit to West Bengal. My wonderful teachers and friends, Dipannita Acharya and Rina Das Baul are also featured. For the most part it’s in English, so come and watch it.